रोचक

ब्रेकअप पछि तपाईलाई अगाडि बढ्न गाह्रो भएको छ ?

काठमाडौं – जब दुई व्यक्ति एकअर्कालाई मन पराउँछन्, आकर्षित हुन्छन् वा प्रेममा पर्छन्, तिनीहरू एकअर्कासँग सम्बन्धमा आउँछन्। तर उनीहरुको सम्बन्धको शुरुवाती दिनमा रहेको बन्धन समयसँगै उस्तै रहँदैन । धेरै पटक यसले ब्रेकअप निम्त्याउँछ।

सम्बन्धमा भावना परिवर्तन हुनु सामान्य कुरा हो तर पार्टनरले आफ्नो पार्टनरको भावना बुझ्न नसकेर एकतर्फी सम्बन्ध कायम राख्छ । धेरै पटक पार्टनरले ब्रेकअपको संकेत दिइरहेको हुन्छ र पार्टनर संकेत बुझ्नमा कमजोर हुन्छ र सम्बन्धमा अचानक दुरीले विचलित हुन्छ। यस्तो अवस्थामा पार्टनरको व्यक्तिगत भावनालाई बुझेर सम्बन्धलाई सुधार्न सकिन्छ, जसले गर्दा पार्टनरले ब्रेकअप गर्न चाहेमा उसको मन परिवर्तन गर्न सकिन्छ वा ब्रेकअपको लागि आफूलाई तयार गर्न सकिन्छ।

ब्रेकअपको कारण जे पनि हुन सक्छ। जस्तै स-साना तर्क, कसैसँग प्रेममा पर्नु, पार्टनरको सम्बन्धमा चासो गुमाउनु। ब्रेकअप पछि कसैलाई फेरि माया गर्न धेरै गाह्रो हुन सक्छ। यो आघातबाट मुक्त हुनलाई धेरै समय लाग्छ ।

यदि तपाईं पनि यस्तै अवस्थामा हुनुहुन्छ र ब्रेकअप पछि अगाडि बढ्न गाह्रो भएको छ ? यो उपाय अपनाउनुस तपाईलाई यसबाट बच्न सजिलो हुनेछ ।

ब्रेकअप पछि सबै कुराबाट टाढा
ब्रेकअप पछि पनि कतिपयले एउटै व्यक्तिलाई फोन र म्यासेज गरिरहन्छन् । तिनीहरूले ह्याङ्ग आउट गरेको ठाउँमा जानुहोस्, सामाजिक सञ्जालमा अपडेट गर्नुहोस् र हेर्नुहोस् कि एक व्यक्तिले यसलाई देखेको छ। यदि तपाई पनि यसो गर्दै हुनुहुन्छ भने, तपाई यो दुखबाट बाहिर आउन सक्नुहुन्न। ब्रेकअप पछि, तिनीहरूले गर्ने सबै कुराबाट टाढा रहनु राम्रो हुन्छ।

पार्टनरबाट टाढा
ब्रेकअपपछि कतिपयले आफ्नो पार्टनरको नाम लिने गर्छन् । यदि यो अनियमित रूपमा भयो भने यसले केही फरक पर्दैन, यदि यो बारम्बार हुन्छ भने, यसले प्रमाणित गर्दछ कि तपाईं तिनीहरूबाट अगाडि बढ्न सक्नुहुन्न। यस अवस्थामा उनीहरूलाई छलफल गर्नबाट जोगिनु र तिनीहरूको छलफल भएको ठाउँबाट टाढा रहनु महत्त्वपूर्ण छ।

एकचोटि रोएपछि फेरि नरोऊ
ब्रेकअप पछि दुखी हुनु सामान्य हो। आफ्नो साथीहरु संग आफ्नो दुखद कुराकानी साझा गर्नुहोस्। आँसु बगाएर साथीलाई अँगालो हालेर नआएसम्म शान्ति पाउनुहुन्न, तर यो बाहेक यो बिछोडको कारणले कहिल्यै रुनुहुने छैन भन्ने मन पनि बनाउनुपर्छ ।

जबसम्म व्यक्तिले यो सत्य र आफ्नो परिस्थितिलाई स्वीकार गर्दैन, ऊ कुनै पनि कुराबाट अगाडि बढ्न सक्दैन। तपाईंले स्वीकार गर्नुपर्छ कि यदि तपाईंले ब्रेकअप गर्नुभयो भने, त्यो व्यक्ति तपाईंको लागि थिएन।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button