रोचक

सेतो कपालमा बेसार लगाउनुस एक महिनाभित्रै कालो हुन्छ

काठमाडौं – हाम्रो समाजमा कपाल सेतो हुनु वा फुल्नु उमेर बढ्दै जानु अथवा बुढो हुनुको संकेत गरिन्छ । तर आज भोली युवा अवस्थामा नै अधिकाशको कपाल फुल्न थाल्छ । यदि तपाईको पनि यस्तै समस्या छ भने सेतो कपालको समस्याबाट छुटकारा पाउन बेसार प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।

औषधीय गुणले भरिपूर्ण बेसारले खानाको स्वाद मात्रै बढाउँदैन । यसबाहेक, यसका अन्य धेरै फाइदाहरू पनि छन्। बेसार प्रतिरक्षा प्रणाली बढाउन उपयोगी छ। यसका साथै छालालाई निखार्नका लागि पनि बेसारको प्रयोग गरिन्छ । तर के तपाईलाई थाहा छ, बेसारले तपाईलाई सेतो कपाल रंगाउन पनि मद्दत गर्छ ।

सेतो कपालबाट छुटकारा पाउन तपाईले जैतुनको तेलमा एक चम्चा बेसार र मह मिसाएर राम्ररी पिउनुहोस् र यसलाई मास्कको रूपमा सम्पूर्ण कपालमा लगाउनुहोस्, लगातार कपालमा लगाउनुहोस्। १५ २० मिनेटसम्म राखेपछि कपाल धुनुहोस्, यसो गर्नाले एक महिनाभित्रै कपाल कालो हुन थाल्छ ।

यो मास्क लगाउनाले तपाईको टाउकोलाई पूर्ण पोषण मिल्नेछ, कपाल र टाउकोको इन्फेक्सन कम हुनेछ र तपाईको कपालमा चायाको समस्या पनि हट्न थाल्छ । बेसारले कपाल कालो गर्नुका साथै कपालमा चमक ल्याउन पनि काम गर्छ । यसको साथमा, यो तैलीय कपालको लागि राम्रो मास्क साबित हुन सक्छ।

बेसारमा प्रोटिन, कार्बोहाइड्रेट, फाइबर, आइरन, क्याल्सियम, जिंक, कपर, फस्फोरस, भिटामिन ए, भिटामिन के जस्ता पोषक तत्व पाइन्छ । साथै बेसारले कपाल झर्नबाट जोगाउन पनि काम गर्छ । यदि तपाई अत्यधिक कपाल झर्दै हुनुहुन्छ भने यो समस्याबाट छुटकारा पाउन कपालमा बेसार लगाउन सक्नुहुन्छ ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button