स्वास्थ्य

अन्डरआर्म्सको दुर्गन्धबाट छुटकारा कसरी पाउने ?

काठमाडौं – धेरै किसिमका परफ्युम र लोशन प्रयोग गरे पनि अन्डरआर्म्सको पसिना निस्कदैन र दुर्गन्ध आउन थाल्छ । तपाईलाई थाहा छ जब भित्री भागमा पसिना नआए कुनै ब्याक्टेरिया उत्पादन हुँदैन, न त अन्डरहर्महरू कालो हुन्छ ।

गर्मीमा सबैभन्दा ठूलो समस्या पसिना आउनु हो । धेरैलाई धेरै पसिना आउँछ, जुन दुर्गन्धको कारण बन्छ। शरीरका कतिपय अंगहरू जस्तै अन्डरआर्म्सबाट धेरै पसिना आउँछ। पसिनाको दुर्गन्धले मानिसहरु भाग्न थालेको अवस्था छ ।

विभिन्न परफ्युम र लोशन प्रयोग गरे पनि अन्डरआर्मको पसिनाको गन्ध हट्दैन। जब भित्री हातमा पसिना आउँदैन, कुनै ब्याक्टेरिया उत्पादन हुँदैन, न त अन्डरहर्महरू कालो हुनेछन्। यदि तपाई पनि प्राकृतिक टिप्स मार्फत अन्डरआर्म्स सम्बन्धी समस्याको समाधान चाहानुहुन्छ भने यी घरेलु उपाय अपनाउन सक्नु हुन्छ ।

एप्पल भिनेगर
स्याउ साइडर भिनेगर प्रयोग गरेर अन्डरआर्म गन्ध हटाउन सकिन्छ। त्यसलाई पानीमा मिसाएर पेस्ट बनाउनुहोस् र कपासको बलको सहायताले हातमा लगाउनुहोस्, रातभर छोड्नुहोस् र बिहान मनतातो पानीले धुनुहोस्। यसले अन्डरहर्ममा रहेका ब्याक्टेरियालाई मार्छ, जसले पसिनाको गन्ध हटाउँछ।

बेकिंग सोडा
बेकिंग सोडा ब्याक्टेरिया हटाउन प्रयोग गरिन्छ। बेकिंग सोडाले एसिडलाई बेअसर गर्छ, जसको कारण त्यहाँ कुनै गन्ध हुँदैन। बेकिंग सोडाको प्रयोगले पनि अन्डरआर्म्सको गन्ध हटाउन सकिन्छ। अलिकति पानीमा बेकिंग सोडा मिलाएर गाढा पेस्ट बनाउनुहोस् र लगाउन छोड्नुहोस्।

आलु
आलुको प्रयोग गरेर अन्डरआर्मको गन्ध पनि हटाउन सकिन्छ। आलुलाई बीचबाट काट्नुहोस् र त्यसको टुक्रालाई अन्डरआर्म्समा लगाउनुहोस् र १५ मिनेटसम्म छोड्नुहोस्, त्यसपछि पानीले धुनुहोस्। यसो गर्नाले पसिनाबाट आउने दुर्गन्धसँगै कालोपन हटाउन सकिन्छ ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button