रोचक

४० वटा कंकालसँग सुत्ने एक पक्राउ, भन्छन्- ‘यी सबै मेरा साथीहरु हुन्’

न्युर्योक : संसार सबै प्रकारका अनौठो मानिसहरूले भरिएको छ। इतिहास मानिसको नराम्रो र राम्रो कर्मले भरिएको छ। मानव अंगको तस्करी सुन्नु भएको होला तर मानव अवशेषको तस्करी विरलै सुनिन्छ। अमेरिकामा मानव कंकालको कालो व्यापारको चकित पार्ने घटना सार्वजनिक भएको छ। एफबीआईले एक व्यक्तिको घरबाट एक दुई होइन, ४० वटा मानव कंकाल बरामद गरेको छ। आउनुहोस् हामी तपाईंलाई यी अनौठो अभियुक्त व्यक्तिको डरलाग्दो कथाको बारेमा बताउँछौं।

अमेरिकाको केन्टकी राज्यको लुइसभिलमा बस्ने ३९ वर्षीयले एफबीआईलाई निद्रा नलागेको बयान दिएका छन्। अभियुक्तबारे सूचना पाएपछि एजेन्सीले उनको घरमा छापा मारेको थियो। छापा मारेर अभियुक्तको घरबाट ४० वटा मानव कंकाल बरामद भएको छ। पक्राउ परेसँगै उसले ओछ्यानमा कंकाल राखेर सुत्ने गरेको खुलेको छ।

थप कारबाहीमा अभियुक्त अवैध रूपमा मानव कंकाल किनबेच गर्ने असुरक्षित भूमिगत समूहसँग आवद्ध रहेको पाइएको छ। मानव कंकाल चर्को मुल्य तिरेर कालोबजारीमा किनिन्छ। मानिसहरूले सजावटका लागि यी कंकालहरू प्रयोग गर्छन्। अभियुक्त नटलाई पक्राउ गरी उनको घर सिल गरिएको छ।

यो भूमिगत समूहको बारेमा भनिएको छ कि यसका सदस्यहरूले हार्वर्डको प्रतिष्ठित मेडिकल स्कूलहरूबाट मानव मस्तिष्क, मुटु, छाला र भ्रूणहरू चोर्छन् र तिनीहरूसँग कारोबारको व्यवहार गर्छन्। उनको घर नजिकैबाट दर्जनौं मानव खप्पर, कम्मर र मेरुदण्डका कर्डहरू बरामद भएका छन्।

यसअघि पनि जेरेमी पाउली नामक समूहका एक सदस्यलाई पक्राउ गरिएको एफबीआई अधिकारीले बताए। नटले यी मानव कंकालहरू जेरेमीबाट किनेका थिए।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button