अन्तर्राष्ट्रिय

गाडीको सिसामा दुई शब्द देखिएपछि अपहरणकारीको कब्जाबाट बालिकालाई यसरी बचाइयो

काठमाडौं । टेक्सासबाट अपहरणमा परेकी १३ वर्षीया बालिकालाई आफ्नो बुद्धिमत्ता र दुई शब्दको सहयोगले अपहरणकर्ताको कब्जाबाट बचाइएको छ । बालिकालाई केही दिनअघि ६१ वर्षीय पुरुषले यौन शोषण गर्ने नियतले अपहरण गरेका थिए ।

टेक्सासको क्लेबर्नका ६१ वर्षीय स्टिभन रोबर्ट सब्लानलाई बिहीबार (जुलाई २०) संघीय ग्रैंड जूरीले एक नाबालिगलाई यौन शोषणको नियतले अपहरण गरेको आरोपमा अभियोग लगाएको लस एन्जलसमा रहेको अमेरिकी अधिवक्ताको कार्यालयले जनाएको छ।

बालिकालाई जुलाई ६ मा टेक्सासको सान एन्टोनियोमा रहेको बस स्टप नजिकैबाट उठाइएको थियो । संदिग्ध व्यक्ति कथित रूपमा कारमा उनको नजिक आएको विश्वास गरिएको छ । त्यसपछि उनलाई बन्दुक देखाए। आफ्नो ज्यानको डरले पीडितले उनको कुरा मानिन् र भित्र बसिन्।

अपहरणपछि ड्राइभको क्रममा एक बिन्दुमा बालिकाले सब्लानलाई अष्ट्रेलियामा आफ्नो साथीको बारेमा बताइन्। यसका लागि सब्लानले उनलाई त्यहाँ जानको लागि क्रूज जहाजमा लैजान सकने तर उनले उनको लागि केही गर्नुपर्ने बताए।

त्यसपछि उनले बालिकालाई दुई दिनसम्म यौन शोषण गरे । अर्को दुई दिनमा उनले उनलाई टेक्सासबाट न्यु मेक्सिको, एरिजोना र क्यालिफोर्नियामा लगे र बाटोमा उनलाई धेरै पटक यौन दुर्व्यवहार गरे।

बालिकाको नाटकीय खोजी र उद्धार जुलाई ९ मा लस एन्जलसको दक्षिणमा लङ बीचमा भएको थियो। जुलाई ९ का दिन बिहान अपहरणकर्ताले बालिकालाई क्यालिफोर्नियाको लङ बिचमा रहेको लुन्ड्रोम्याटको पार्किङ स्थलमा लगे।

सब्लानले उनलाई कारमा लुगा फेर्न भने र त्यसपछि लुगा लिएर आफै लन्ड्रोम्याट भित्र गए। यसैबीच कारको पछाडिको सिसामा बालिकाले “हेल्प मी!” लेख्ने मौका मिल्यो ।

पार्किङस्थलमा उभिरहेका केही व्यक्तिहरूले यो सन्देश पढे र तुरुन्तै ९११ मा प्रहरीलाई खबर गरे। पुलिसले भन्यो कि उनीहरूले एक “रोइरहेकी र डराएकी बालिका” लाई नराम्रो अवस्थामा भेट्टाए जब तिनीहरू आइपुगे र अन्ततः सब्लानलाई समाते।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button