रोचक

मन्दिरको दान पात्रमा १ अर्ब रूपैयाँको चेक भेटियो, साट्नका लागि मन्दिर प्रशासन बैंकमा जाँदा…

काठमाडौं । आन्ध्र प्रदेशको विशाखापट्टनमबाट एउटा अचम्मको घटना बाहिर आएको छ । यहाँ एक भक्तले मन्दिरको दान पेटीमा १०० करोडको चेक राखेका छन् ।

जब मन्दिर व्यवस्थापनले चेक साटेर नगद बनाउन बैंकमा पुग्यो, उनीहरू छक्क परे। किनकी त्यो चेक सम्बन्धित खातामा १७ रुपैयाँ मात्र मौज्दात थियो । अहिले यो चेकको तस्बिर सामाजिक सञ्जालमा निकै भाइरल भइरहेको छ । सामाजिक सञ्जालमा मानिसहरूले चेक घुसाउने व्यक्तिको बारेमा विभिन्न तरिकामा कुरा गरिरहेका छन्।

वास्तवमा, यो मामला विशाखापट्टनमको सिंहचलममा रहेको श्री वराह लक्ष्मी नरसिंह स्वामी वारी देवस्थानम मन्दिरसँग सम्बन्धित छ। मन्दिरमा रहेको दान पेटीमा भेटी देखिएका थिए । यसैबीच, मन्दिर व्यवस्थापनले नोटहरू मध्ये एक चेक फेला पार्यो। चेकमा १०० करोड रुपैयाँ लेखिएको थियो। यो देखेर मन्दिर व्यवस्थापनमा खुसीको लहर छायो ।

त्यसपछि मन्दिर व्यवस्थापनका मानिसहरू चेक नगद गर्न बैंक पुगे र साट्नको लागि चेक दिए। कोटक महिन्द्रा बैंकको यो चेक बैंकरहरूले प्राप्त गरेपछि चेक लिङ्क भएको खाता जाँच गरे। यो देखेर बैंकर र मन्दिर व्यवस्थापनको होश उड्यो । किनकि चेक १०० करोडको थियो तर त्यससँग सम्बन्धित खातामा १७ रुपैयाँ मात्रै थियो ।

अहिले यो सम्पूर्ण घटना सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भइरहेको छ । १०० करोडको चेकको तस्बिर पनि सार्वजनिक भएको छ । तर, यस सम्बन्धमा प्रहरीमा उजुरी दिने विषय भने बाहिर आएको छैन । कसैले ठट्टा गर्दै यति ठूलो रकम लेखिएको चेक मन्दिरको दान पेटीमा राखेको जनविश्वास छ ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button